Wakacje Less Waste

Lipiec bez plastiku trwa w najlepsze, przedostatni wpis z serii #plasticfreejuly poświęcimy podróżom. Czy da się podróżować zero waste? Tego nie jesteśmy pewni, ale za to podróże w stylu less waste są już możliwe! Tutaj znajdziecie kilka rad, jak podróżować, aby ograniczyć zużycie (nie tylko) plastiku.

Przygotuj lodówkę na wyjazd

Wyjeżdżasz na tydzień lub dłużej? Przeanalizuj, co masz w lodówce i spiżarni, aby nic się nie zepsuło. Mamy na to kilka prostych trików:
– warzywa – usmaż i zamroź je, idealnie sprawdzą się na szybki obiad po powrocie.
– owoce – obierz i podziel na porcje, sprawdzą się na smoothie
– mięso i owoce morza, również możesz zamrozić.

Jeśli masz pełen zamrażalnik, pamiętaj, że jest dużo potrzebujących osób w twojej okolicy, w drodze na dworzec/ lotnisko nadmiar jedzenia zostaw w lodówce społecznej.

„Odłącz” swoje mieszkanie

Odłącz wszystkie sprzęty z gniazdek. Nawet jeśli są „wyłączone” np. lampka z przełącznikiem, odłącz je od prądu. Ona cały czas pobiera energię z gniazdka. Przed wyjściem sprawdź czy wyłączyłaś/eś wszystkie sprzęty w swoim domu. Dodatkowo zaoszczędzisz na rachunkach za prąd.

Przygotuj przekąski na drogę

Jedzenie na lotniskach jest drogie, w pociągu nie zawsze jest Wars. Przygotuj swoje przekąski i zapakuj je w woreczek bawełniany bądź woskowijkę. Świetnym rozwiązaniem są kanapki, ciastka, owoce, czy orzechy. Po zjedzeniu woskowijka, jak i woreczek nie zajmują dużo miejsca i mogą się do czegoś jeszcze przydać 🙂

10 kroków do less waste botap

Zabierz ze sobą butelkę wielorazową i sztućce

Nie zapomnij zabrać ze sobą wielorazowej butelki – jeśli lecisz samolotem musi być pusta podczas kontroli bezpieczeństwa. Napełnisz je za bramkami, w poidełku, są już na większości lotnisk w Polsce. Jeśli jednak go nie ma napełni butelkę wodą w kranie w łazience. W ten sposób zadbasz o swoje nawodnienie podczas lotu bez konieczności picia wody z plastikowej butelki. Nie zapomnij również zabrać ze sobą zestawu sztućców podróżnych. Sprawdzą się w drodze, ale również unikniesz jednorazowych sztućców na miejscu. Nie zajmują dużo miejsca i możesz mieć je zawsze w torebce bądź plecaku.

Nie drukuj biletów, zapisz je w telefonie

Korzystaj z aplikacji Wallet, pobierz aplikację linii lotniczych bądź innego przewoźnika (np. PKP). Podczas rezerwacji upewnij się, że bilet dostaniesz na maila i możesz otworzyć go na swoim telefonie.

Nie masz jeszcze swojej butelki?
Poznaj butelki termiczne BOTAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *