0
Twój koszyk

Wakacje Less Waste

Lipiec bez plastiku trwa w najlepsze, przedostatni wpis z serii #plasticfreejuly poświęcimy podróżom. Czy da się podróżować zero waste? Tego nie jesteśmy pewni, ale za to podróże w stylu less waste są już możliwe! Tutaj znajdziecie kilka rad, jak podróżować, aby ograniczyć zużycie (nie tylko) plastiku.

nrd FDQFZHY9iG4 unsplash

Przygotuj lodówkę na wyjazd

Wyjeżdżasz na tydzień lub dłużej? Przeanalizuj, co masz w lodówce i spiżarni, aby nic się nie zepsuło. Mamy na to kilka prostych trików:
– warzywa – usmaż i zamroź je, idealnie sprawdzą się na szybki obiad po powrocie.
– owoce – obierz i podziel na porcje, sprawdzą się na smoothie
– mięso i owoce morza, również możesz zamrozić.

Jeśli masz pełen zamrażalnik, pamiętaj, że jest dużo potrzebujących osób w twojej okolicy, w drodze na dworzec/ lotnisko nadmiar jedzenia zostaw w lodówce społecznej.

neven krcmarek 67FG6zD8WPQ unsplash

„Odłącz” swoje mieszkanie

Odłącz wszystkie sprzęty z gniazdek. Nawet jeśli są „wyłączone” np. lampka z przełącznikiem, odłącz je od prądu. Ona cały czas pobiera energię z gniazdka. Przed wyjściem sprawdź czy wyłączyłaś/eś wszystkie sprzęty w swoim domu. Dodatkowo zaoszczędzisz na rachunkach za prąd.

sandra harris MT3MFSaBsN0 unsplash

Przygotuj przekąski na drogę

Jedzenie na lotniskach jest drogie, w pociągu nie zawsze jest Wars. Przygotuj swoje przekąski i zapakuj je w woreczek bawełniany bądź woskowijkę. Świetnym rozwiązaniem są kanapki, ciastka, owoce, czy orzechy. Po zjedzeniu woskowijka, jak i woreczek nie zajmują dużo miejsca i mogą się do czegoś jeszcze przydać 🙂

10 kroków do less waste botap

Zabierz ze sobą butelkę wielorazową i sztućce

Nie zapomnij zabrać ze sobą wielorazowej butelki – jeśli lecisz samolotem musi być pusta podczas kontroli bezpieczeństwa. Napełnisz je za bramkami, w poidełku, są już na większości lotnisk w Polsce. Jeśli jednak go nie ma napełni butelkę wodą w kranie w łazience. W ten sposób zadbasz o swoje nawodnienie podczas lotu bez konieczności picia wody z plastikowej butelki. Nie zapomnij również zabrać ze sobą zestawu sztućców podróżnych. Sprawdzą się w drodze, ale również unikniesz jednorazowych sztućców na miejscu. Nie zajmują dużo miejsca i możesz mieć je zawsze w torebce bądź plecaku.

nadine shaabana wOHCqOo92QQ unsplash

Nie drukuj biletów, zapisz je w telefonie

Korzystaj z aplikacji Wallet, pobierz aplikację linii lotniczych bądź innego przewoźnika (np. PKP). Podczas rezerwacji upewnij się, że bilet dostaniesz na maila i możesz otworzyć go na swoim telefonie.

Nie masz jeszcze swojej butelki?
Poznaj butelki termiczne BOTAP

Dodaj komentarz